Aroma masáž


Aroma masáž si zamilují především ti, kteří se nechávají rádi hýčkat, jak pomalou relaxační technikou, tak i vůněmi z esenciálních olejů, které jsou absorbovány do kůže. U této masáže tedy dostáváme dvojí efekt v tom, že při působení přes pokožku dochází k fyzickému léčení, dále však tyto rostlinné voňavé dary působí na lidské čichové ústrojí a působí na specifická centra v mozku.

A díky nim tak dochází k emociálnímu léčení.
Rostlinné silice se rovněž označují jako esenciální,
aromatické či éterické oleje.

Výborně působí na nervový systém a podporují i imunitní systém.

Jsou vhodné při nachlazení a různých jiných potížích. Tyto čistě přírodní látky

jsou získávané z rostlin a to z listů, kořenů a květů. Díky masáži se látky dostávají

do těla a na lidský organizmus působí tonizačně.

Tlumí bolesti jak na těle, tak na duši.


Různé druhy vonných olejů a jejich působení nám přináší:


Jasmín - ibišek mírní deprese, citově prohřívá. Vhodný při onemocnění horních cest dýchacích. Povzbuzuje srdeční činnost a na pomáhá při pocení.

Máta má dobrý vliv na celý nervový systém. Při těžkých chorobách a stavech vyčerpanosti se budete velmi rychle cítit zdravými a vnitřně uklidněnými.

Levandule uklidňuje, vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, chřipce, dýchacích obtížích, má výrazné hojivé účinky, snižuje krevní tlak.

Meduňka posiluje srdeční činnost a ulevuje od bolestí. Je s oblibou využívána při migrénách, menstruačních bolestech a nespavosti. Snižuje krevní tlak a podporuje regenerační schopnost tkání, díky čemuž urychluje hojení. Zlepšuje schopnost koncentrace a působí při špatné náladě.

Citron Pro své osvěžující účinky je velmi vhodný při duševní námaze, je účinný při bolesti hlavy, infekci dýchacích cest, má antiseptické účinky, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť.

Rozmarýn je ideální pro stimulaci mozku, zlepšení paměti a duševní jasnost. Zároveň pomáhá s celou řadou problémů s dýchacími cestami, ztuhlými svaly, jakož i k posílení jater a žlučníku. Používá se také na zlepšení kvality vlasů a vlasovou pokožku..

Smrk účinný při nachlazení, podporuje pocení, při revmatismu či silné únavě, uklidňuje, stimuluje činnost kůry mozkové.

Eukalypt pomáhá při dýchacích obtížích, napomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu, čistí vzduch

Jedle zlepšuje dýchání, pomáhá při astmatu a bronchitidě, má antiseptický účinek, rozpouští hleny