Breussova masáž


Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou. Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu.
Při této masáži se uvolňují meziobratlové bloky, tím se páteř srovná do přirozené pozice a meziobratlové ploténky mají větší možnost se vrátit do původní pozice.
Tato velice jemná, příjemná a uklidňující masáž je prováděna pomocí kvalitního třezalkového oleje, který uvolňuje a vyživuje meziobratlové ploténky.
Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru "Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky".
Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře (speciální pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři). Těmito hmaty za použití třezalkového oleje se docílí uvolnění meziobratlových plotének. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének na své původní místo.
Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje se meziobratlové ploténky regenerují a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a nejsou známy žádné kontradikce.


Základní indikace Breuessovi masáže :
vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu
uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
vyrovnává postavení zad
dbá na správné postavení páteře
zmírňuje svalové napětí
uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky
je vhodná pro všechny věkové kategorie
prevence onemocnění páteře
je velmi vhodná v případech, kdy např. kvůli bolestem nelze použít jiná terapie
Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému, ale zabývá se hlavně prevencí.
Masáž je možno libovolně opakovat.
Brussova masáž jako řešení bolesti zad


Problémy se zády a páteří vznikají většinou jednostranně zaměřenou činnosti, nesprávným držením těla které je nejčastěji způsobeno rozdílnou délkou dolních končetin ( kterou řeší Dornova metoda). Lidská páteř má přirozeně zakřivení (Lordóza a Kyfóza). Nepřiměřené prohnutí v bederní nebo hrudní části (hyperlordóza, hyperkyfóza) jsou nežádoucí.
Lidé trpící problémy se zády jsou různě omezování ve všedním životě i ve sportovních aktivitách, které jsou prevencí problémů s pohybovým aparátem. Pokud tedy zdravotní stav nedovolí jinak, problémy se zády lze řešit pravidelnou Breussovou masáží, nejlépe v kombinaci s Dornovou metodou.
Vyrovnáním páteře a částečným odstraněním svalového napětí dochází automaticky k lepšímu držení těla, které má zásadní dopad na celkový vzhled. Breussova masáž však není jen mechanickým procesem vyrovnání páteře, ale i účinným zdrojem energie

Důvody problému s meziobratlovými ploténkami či jejich degenerace:

Špatné držení těla                                                                                                                           Nesprávný sklon pánve                                                                                                           Nedostatek zdravého pohybu                                                                                           StresPsychický tlak                                                                                                                       Překyselení organizmu                                                                                                                   Špatné složení střevní flóryIndikace  

Kdy je Breussova masáž doporučená

Ischias neboli "houser" či "ústřel                                                                                                     Bolest, zejména v dolní části zad                                                                                                Problémy s meziobratlovými ploténkami                                                                                      Relaxace před a po léčebné stabilizaci páteře                                                                                     Nervové vyčerpání

Kontraindikace

Rakovina kostí a kůže                                                                                                                           Pacient prodělávající ozařování či chemoterapii                                                                                    Alergie na třezalku                                                                                                                              Doporučení po Breussově masáži zvýšený příjem tekutin a vyvarovat se možnému vystavení masírované oblasti 24h po aplikaci na slunce či solární záření